| Deeaa a întrebat:

Buna TPU happy

S-ar putea ca la anul sa plec in Grecia dar va fi prima oara in viata mea cand voi zbura cu avionul. Cam adresez aceasta intrebare celor care au mai zburat cu avionul : Ce simti cand zbori (ti se infunda urechile etc.)

Frica de zburat sigur nu am pentru ca vecina mea a zburat de atatea ori cu avionul si nu a patit nimic. big grin

Oricum multumesc de ajutor, anticipat.

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu ai rau de avion poti sta linistita. Pana nu mergi nu poti sa stii dar nu cred sa ai rau de avion daca nu ai probleme cu calciul si daca ai probleme cu inima la fel poti avea si ceva tulburari dar in rest va fi ok!

| yonutz1 a răspuns:

Nu simti nimic. E ca si cum ai sta in casa.

| smaranditza a răspuns:

E o senzatie grozavaaaaa; sa vezi totul de la acea inaltime e absolut fantastic; si sa te iei la dans cu norii, nu mai spun... daca te gandesti si ca la final vei atinge ACROPOLELE, chiar merita!
calatorie placuta si... sa ne povestesti si noua cum a fost!

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

Pai daca e mare presiune ti se infunda urechile. Remediu: mesteci guma, bei apa cu inghitituri mici sau casti(daca poti iti misti urechile.)
orice faci NU citi! o sa ametesti.
cand ai nevoie la toaleta sa vina cineva cu tine.
pai cam atat mie imi place mai ales senzatia cand alearga avionul ca sa decoleze.

Calatorie placuta!

(fundita?)

| Andrutza1998 a răspuns:

Buna si eu am zburat cu avionul 2 doua ori ( cand m-am dus si cand m-am intors din grecia ) da unora li sa infunda urechile, dar atunci cand decoleaza avionul mai intai merge incet apoi brus o ia tare si te zdruncina putin, sper ca nu ai frica de inaltime pentru ca acolo in nori este superb... sper ca am fost de ajutor