| nelu88 a întrebat:

Se poate transporta marfa ( ladite cu fructe ) cu un Renault Kangoo w kw0b trecut in certificatul de inmatriculare AUTOTURISM M1, daca nu depasesc masa maxima admisa?

Am rabatat bancheta din spate si am pus un placaj intre scaunele din fata si spate.

Multumesc mult pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Birlik65 a răspuns:

Nu are ce sa-ti faca politaiul daca nu depasesti masa maxima admisa...

7 răspunsuri:
| Birlik65 a răspuns:

Daca nu depasesti masa maxima admisa, e ok... happy

| nelu88 explică (pentru Birlik65):

Ms pentru raspuns Birlik65. Dar masina nu este pentru marfa, are geamuri in spate si nu am grilaje de fier. Daca ma opreste Nenea Politaiu' nu poate sa imi faca nimica?

| Birlik65 a răspuns (pentru nelu88):

Nu are ce sa-ti faca politaiul daca nu depasesti masa maxima admisa...

| coco4000 a răspuns:

Sigur ca se poate daca nu depasesti masa maxima admisa poti merge linistit

| shotys a răspuns:

Da de ce nu. sa ai bafta la vanzare asta conteaza. daca te iei dupa astia nu mai trebuie nici persoane sa transporit.

| nelu88 explică (pentru shotys):

Shotys chiar asta e ideea! Vreau sa ma iau dupa "astia" pentru ca nu vreau sa am probleme.

| shotys a răspuns (pentru nelu88):

La noi aici este o zona in care se transporta fff multa marfa de genul tau adica cum vrei u sa cari si au voie pe dube maxim 1, 5 t ei pun si 3, 5 t, nu se mai leaga nimeni de ei

| Username0000 a răspuns:

Daca te deranjeaza ca merge lasata pe spate si o sa sari in ochi, caut niste intaritoare de arcuri sau pachet drumuri grele. Poti sta linistit daca depasesti cu 100-200 kg masa admisa ca nu sta nimeni sa o cantareasca.