| dacyan22 a întrebat:

Buna,TPU.Va rog ajutati-ma, am un atv d e 200cc bashan si am ramas fara benzina, am mers si i-am luat benzina, si acum nu stiu ce are ca:de pornit usor porneste...sta bine in relantiu, dar cand dau sa accelerez scade turatia ca si cum nu ar mai avea benzina, las acceleratia normal si merge in relantiu.
Nu are pompa de benzina ca merge direct prin cadere.
Nu stiu ce sa fac..help me.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa nu fie o problema cu aerul. Reglajul din carburator sau la filtrul de aer ceva. Ori reglajele din carburator ori sa schimbi bujia incearca si tu.