| Andreea1024 a întrebat:

Buna ziua! As avea și eu nevoie de un răspuns sigur, as vrea sa plec cu mașina(înmatriculată în România) in Italia. De ce acte am nevoie? Din ce am mai auzit imi trebuie o asigurare pentru fiecare țară în care intru, e adevărat? Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Pe polita RCA poti verifica daca asigirarea ta acoperă toate tarile tranzitate. Nu cred sa iti lipseasca vreuna, in general e eliminata Macedonia, prin care oricum nu treci. In rest ai nevoie doar de certificatul de înmatriculare si sa achiti taxele de drum.

| Andreea1024 explică (pentru regis):

Ok, îți mulțumesc frumos!?

| Andreea1024 explică (pentru regis):

Ok, mulțumesc frumos!?