| RazvvaN a întrebat:

Buna TPU.
Vreau si eu sa-mi cumpar un subwoofer pentru masina si vad doua lucruri la pret diferit si nu inteleg care e diferenta intre ele.
Am sa las ambele link-uri aicj.
Puteti sa-mi spuneti care e diferenta intre cel cu amplificator actv si cel pasiv? Adica de ce e diferenta aceea de pret si care e mai bun?
Nu prea le am cu astea, asa ca am zis sa intreb.

1. https://www.autolux.ro/......t-vk12b30/

2. https://m.emag.ro/......DX5Q0YBBM/

Funda.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Simplu, cel pasiv, are nevoie de amplificator separat.
Cel activ are amplificator inclus in el.

In cazul tau, la 2, este un kit, format din amplificator, subwoofer pasiv plus kit-ul de cabluri aferente montajului.
Iar la 1 este un subwoofer activ care are amplificatorul inclus in el.

Oricum, sa nu ai mari asteptari de la 1, ala e o "petarda" daca pot spune asa. Nici cel de la 2 nu e cine stie ce bijuterie dar sigur e mai decent decat cel de la 1.

| RazvvaN explică (pentru OldSoul):

Mersi! Poti sa-mi dai un exemplu de o bomba?
Nu prea imi trebuie petarde

| OldSoul a răspuns (pentru RazvvaN):

Un subwoofer DD, B2, acestea sunt printre cele de top, o incinta pe specificatiile producatorului, un amplificator monobloc, cabluri cat mai groase, rca-uri ecranate, bine, un player decent e necesar.
Dar toate astea costa, cam de la 1000 de lei in sus, cu piese SH.

Oricum, arunca o privire pe aici:
https://www.facebook.com/groups/BursaCarAudio/

| RazvvaN explică (pentru OldSoul):

Sunt ceva lucruri frumoase pe acolo.
Nu e vorba de bani.
Ideea este ca nu am nevoie de ceva extrem, imi trebuie ceva decent, sa se auda bine.Adica sa faca diferenta.
Din ce am vazut pe acolo, sunt destul de puternice
.
Asta e ultima intrebare si am incheiat. Ceva mai decent?:d

| OldSoul a răspuns (pentru RazvvaN):

Incearca sa cauti ceva de la Hifonics, Vibe, MTX.
Ar mai fi si JL si Hertz.
Acestea ar fi ceva mai decente dar totusi care ofera o calitate destul de buna.