| AlySandy a întrebat:

Un amic a fost oprit de politie zilele trecute avand numerele rosii expirate de 7 zile. I s-a intocmit dosar penal si i-a fost ridicat permisul de conducere. Isi va mai primi permisul inapoi? Iar daca i se anuleaza va putea din nou pentru permis?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul i-a fost bretinut pentru infractiunea prevazuta la art.85, alin.1 si ii va fi restituit doar daca reuseste la testarea pe care trebuie sa o sustina. Permisul va fi anulat doar daca nu reuseste la testare si va putea da examenele pentru un nou permis doar dupa un an. Numai bine!

| eandopuncttk a răspuns:

Da...
dupa 3 ani jumate de puscarie poate sa faca scoala din nou