| mihai9996 a întrebat:

voi cum va-ti descurcat la scoala de soferi ca eu sunt la a 10-a sedinta si mie mi se pare ca sunt praf ..adica uit din cand in cand sa semnalizez ...la intermitent pna l a 8 a sed nu stiam cui trb sa dau prioritate..etc per total ma misc greu

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inainte de a merge la scoala de soferi, trebuie sa te intereseze macar, sofatul.
Daca tu pana acum nu ai mers cu masina (ca pasager), sau nu te-a interesat absolut deloc ce face soferul ala, pe cine asteapta in intersectie, de ce opreste la toate colturile de strada s.a.m.d., nu ai ce cauta la scoala de soferi.
Daca esti la a 10-a sedinta si inca esti praf, inseamna ca nu iti vor fi suficiente cele 30 de ore obligatorii. Pregateste-te financiar pentru a suplimenta orele de conducere.
Si eu am avut multe de invatat la scoala, la a 10-a sedinta cred ca abia incepeam sa fac progrese, dar problemele mele tineau de obiceiuri proaste si uneori neatentie.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai invatat legislatia aia daca nu stiai cui sa dai prioritate?

| user123456789 a răspuns:

Poate ai emotii. Fii bine odihnit in noaptea dinaintea testului. Fii atent la instructor, asculta-l si fa ce zice. In rest ce sa-ti mai zic. sa ai bafta!

| mihai9996 explică:

Pai asta a fost treaba pe legislatie prea putin pentru ca am fost si cu bacul.dar acum am invatat mai bine..pe drpciv din 10.8 le iau.sunt f emotiv asta crd ca este prbl