| mircea1989 a întrebat:

vreau sa achizitionez o masina pe la 2500 de euro si as dori cateva variante,ce-mi recomandati sa fie avantajos si pe viitor,consumul, piesele de schimb.intretinerea.etc...deoarece spre rusinea mea nu ma pricep deloc la masini.va multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Cea mai buna masina ca si calitate pret este Opel Astra G 1, 7DTI! Consum de 5l% piese +manopera ieftina! Totul este ieftin la ea! Si gasesti pana in 2500euro sute! Si chiar din 2003! Si un golf4 1,9TDI de 90CP este bun dar trece de 2500e! maxim 3000e!

| SoRyNeScku a răspuns:

Ceva din gama Volkswagen, un Golf 4..insa cam ajunge la 3.000 de euro.

| Christian1 a răspuns:

La 2500 de euro iti poti lua un Renault Symbol, Opel Vectra, sau chiar Dacia Logan(Daca ti la o masina mai simpla).