| SirRaul a întrebat:

vreau sa imi cumpar o masina, cu toate taxele platite, dispun de 3500E, nu stiu ce sa aleg.fiecare marca e cu avantajele si dezavantajele ei. M-am gandit la un Opel Astra din 2001... dar nu stiu daca gasesc ceva calumea la banii astia. ajutati-ma va rogbig grin sa ma decid.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu iti recomand in primul rand ceva diesel, si cu consum micut fiindca daca ai decat 3500 de euro pentru masina banuiesc ca nu vrei ceva cu consum foarte mare. Daca as fi in locul tau m-as orienta spre un Volkswagen Golf 4 1.9 TDi fara nici un dubiu fiindca sunt foarte rezistente, destul de sigure, consum extrem de mic, piese ieftine, gasesti si la dezmembrari piese, in 3500 de euro gasesti unul foarte bun chiar daca il gasesti pe la 4000-4200 pe net sau in reviste scad foarte mult la negocieri vanzatorii fiindca nu se mai cumpara masini si pot sa suni cu incredere si daca stii sa negociezi il scoti la 3500 unul in stare perfecta!

7 răspunsuri:
| Stefanu a răspuns:

Acceseaza auto.ro sau bestauto.ro,aici poti sa filtrezi dupa marca,model,an fabricatie,caroserie,dotar,motorizare,combustibil,pret, etc.
Aici sigur iti vei gasi masina ''perfecta'', dar poti gasi cu 3500 euro de exemplu si un vw golf 4 in stare impecabila tot aici pe auto.ro sau bestauto.ro.

Sper ca te-am putut ajuta.
Stima!

| ktrinel a răspuns:

Un bmw sau un adudi a6

| SirAndi a răspuns:

Opel Astra, Dacia Logan, VW Golf 4... ps. Nu iti cumpara Mercedes cu banii de pe dacie, la 3500 euro cauta o masina cat mai noua si cat mai ieftin de intretinut, nu bmw audi mercedes... parerea mea

| GabyLondo0 a răspuns:

Avantaje si dezavantaje au orice masini... tata are un Fiat Doblo cu care transporta marfa si are 389.000 de km cu el si nu a patit nimic pana acum. ti-as recomanda un Renault Symbol 1. 5dci sunt niste motoare super fiabile.si trag fff bine funda?batting eyelashes