| BrighinaruIonutStefan a întrebat:

Vreau și eu sa dau de carnet categoria B în luna iulie 2019 anul acesta, și am auzit zvonuri despre o lege cum ca trebuie sa ai 10 clase ca să poți da de permis. Este adevărat sau nu? Va rog dați-mi mai multe detalii dacă s-a dat vreo lege sau nu! Încă nu am 10 clase dar fac 18 ani. Mulțumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce-ai auzit, legislatia rutiera actuala nu prevede nici o conditie de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista o asemenea lege