| Gnomul a întrebat:

Am permisul anulat si doresc sa dau din nou dar am doar 6 clase, am auzit ca de acum incolo s-a inpus o lege noua care prevede sa ai 10 clase minim pentru a da de carnet. Vreau sa stiu daca mai pot da de permis.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce-ai auzit.
Prin L.203/2012, care va intra in vigoare pe 19.01. 2013, s-au facut unele modificari ale legislatiei rutiere dar nu se pomeneste ceva de studii, asa ca o sa poti da.

2 răspunsuri:
| mami a răspuns:

-mergi la politie si cere-le sa iti arate legea noua, unde scrie acest lucru
- intereseaza-te unde poti sa termini scoala la fara frecventza sau frecventza redusa

| Moscoparla a răspuns:

Da