| Marin2910 a întrebat:

Am băgat ulei de benzina in motor diesel un Opel astra g 1.7 cdti 2004
Mi-a scos un fum alb(gri) pe sub capota prin țeava de eșapament, mi-a scos ulei pe la joja mi l-a împrăștiat pe acolo și se tura și motorul și l-am înecat ca sa se oprească.
Oare ce a patit?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-a dus drk. Scobeste-te de ceva bani ca sa ii schimbi setul motor. In cel mai fericit caz.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea mai există ulei exclusiv pentru benzinar.
Naiba știe ce ai făcut tu acolo, poate ai turnat până la tacheti, în loc de 3-4 litri.