| anonim_4396 a întrebat:

Am fost luat de radar cu o viteza de 50km peste limita maxima admisa. (Permis suspendat pe 90 de zile si amenda 1305 lei).
Mi-a explicat politistul cum ca pot da test de redobandire si daca il iau, voi sta doar 30 zile fara permis plus cele 15 zile cu dovada, in loc de 3 luni.

Imi puteti spune cum trebuie procedat?

Amenda am platit-o.
Trebuie sa imi expire dovada de 15 zile si abia apoi sa ma duc sa dau testul sau doar in perioada asta? Daca il pic, pot da de mai multe ori sau imi prelungeste suspendarea?
(Fara raspunsuri cum ca merit sa raman rara permis etc)

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Testul trebuie sustinut in primele 30 de zile de suspendare a dreptului de a conduce. La inceputul perioadei depune o cerere in acest sens la seful politiei rutiere.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testul il dai dupa ce te programezi la Politie, asta dupa trecerea celor 15 zile, desii, ar fi bine sa ramai pieton pentru 3 luni, ca sa te mai linistesti cu viteza si sa intelegi ca poti omorii oameni, daca nu inveti sa respecti viteza legala.

| Liviu a răspuns:

De curiozitate, ce viteza aveai si unde, oras sau drum intins in afara orasului?

| Capstanar a răspuns (pentru Liviu):

Centura orasului, 180 in loc de 90

| darrio2007 a răspuns (pentru Capstanar):

Meriti sa ramai fara permis. Inconstienti ca tine omoara oameni nevinovati. Nu te supara ca nu sunt direct pe subiect dar simteam nevoia sa iti scriu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bravo domului polițist. Iar tu sper să ramai fără permis pentru totdeauna. Oameni inconștienți ca tine lasă familii îndoliate.