| Bitza91 a întrebat:

Sambata m-a prins radarul in cu o viteza destul de mare peste limita admisa.sad.Am primit dovada de 15 zile, amenda laughing si acea convocare cum ca sunt invitat in 7 zile sa sustin examenul teoretic pentru redobandire permis in 30 de zile.Intrebare mea este:Ma pot duce sa sustin examenul daca nu fac dovada platii amenzii"? este obligatoriu sa o platesc pentru a putea sustine examenul? Este prima oara in 3 ani cand trec prin asa ceva! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru sustinerea examenului nu ai nevoie de plata amenzii dar este nevoie s-o platesti pentru reprimirea permisului.
Iti recomand s-o platesti pana maine, vei beneficia de plata a jumatate din minimul amenzii, scrie asta si in procesul verbal de contraventie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iei examenul ai nevoie de dovada platii amenzii pentru reducerea suspendarii