| dragos232004 a întrebat:

Salut, daca am cumparat o masina si am contract vanzare cumparare, trecuta la taxe pe numele meu, dar asigurare si numerele sunt pe numele fostului propietar si am asigurarea valabila pana in luna a 5a 2024 pot circula cu masina?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti circula maximum 90 de zile de la data contractului de vanzare-cumparare, in aceasta perioada esti obligat sa o inmatriculezi pe tine, daca nu o faci inmatricularea se suspenda si nu mai poti circula legal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Maxim 90 zile de când ai făcut contractul de v-c. Ești obligat că în aceste 90zile sa o înscrii pe numele tau.