| PetcuJeni a întrebat:

Buna ziua! Am o Toyota Avensis -2, 2, anul trecut am schimbat termoflotul pentru că aveam ulei în vasul de răcire. Dupa 6 luni mă confrunt cu aceeași problemă, de data asta s-a curățat mai temeinic instalația ( nu mai aveam nici căldură ) - au fost uimiți de câtă mizerie a fost, am pus iar alt termoflot, e posibil să revină problema? Din ce cauză ar crește presiunea care să îl spargă? Menționez ca temperatura în bord nu creștea peste limita. Ce trebuie verificat -azi iau mașina din service. Mulțumesc!

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Garnitura de chiulasa dusa..scoate bușonul de la ulei, daca capacul ala are o spuma alba e clar garnitura.