| Constantyn_Crysty_1987 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare vreau sa cumpar un matiz din 2006 cu o1000 de euro si as vrea sa stiu cat m-ar costa sa-l trec pe numele meu.o zi buna multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu a fost platita de vanzator taxa de prima inmatriculare/de poluare, in perioada 2007-2011 si nu a fost recuperata va trebui sa platesti timbrul de mediu, il poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF:
https://static.anaf.ro/......_2015.html
La acesta se mai adauga, dupa caz, ITP, RCA, impozitul pana la sfarsitul anului, numerele de circulatie si rovinieta, acestea pot fi cam 1.500 - 2.000 lei, in plus fata de timbrul de mediu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mai bine ia unu din 2007, ca are taxa de poluare deja platita.