| snprzq a întrebat:

Am si eu o problema, am lovit aseara dand cu spatele o masina usor bara din stanga spate persoana respectiva era in autovehicul. L-am intrebat cum rezolvam, mi-a cerut banii pentru reparatie i-am dat domnului respectiv banii pentru reparatie si am rezolvat problema. Dar i-am dat banii nu am semnat nimic am plecat acum stau si ma gandesc daca se duce la polite eu pot sa am vreo problema cu politia din moment ce am rezolvat problema la fata locului...
Va multumesc

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa fie nici o problema cu politia, problema ar fi sa-ti mai ceara odata banii. Ar fi trebuit sa incheiati o constatare amiabila in scris, in care sa fie descrisa lovitura si sa recunoasca primirea banilor pentru reparatie. Ma gandesc cum face reparatia fara nici un act. In mod normal ar fi trebuit reparata in baza politei RCA. Numai bine!

| snprzq explică (pentru Ioandelasal):

Chestia e ca e bara din spate la mine eu am o dovada de la politie de reparare de mai demult la ea si nu am reparata si eu la atis la bara din dreapta spate cam sa zic 20 de cm foarte putin e mult 20 de am zis in mare numai putin de vopsea si ata si mi-a cerut 50 ron am zis ca nuii dau si i-am dat pana la urma a luat banii eu nu am mai fost atent la nr si la altele nici sincer sa fiu la cat de grabit am fost nici nu am dat improtanta la nr de imatriculare. mai am rabadre cateva zile oricum la mine nu se cunoaste nimic de la el doar putin sarita vospeaua ca la el.Multumesc pentru raspunsuri.mai astept sa vad cum decurge.

| snprzq explică (pentru Ioandelasal):

A trecut cam o luna si si vad ca nu m-a cautat nimeni. e ok multumesc mult pentru raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de om.

| ChowderR a răspuns:

Trebuia sa te gandesti...acum poate merge la politie! si tu nu ai dovada.sa ii arati ca i-ai dat banii