| Belu_Narcis_Rusalin_1995 a întrebat:

Hei salut, am demontat carburatorul la un scuter piaggio sa-l curat si dupa ce l-am pus la loc nu mai porneste scuterul si imi uda bujia. Tin sa precizez ca imi dă scanteie, ce sa fac? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| CalculatorASU a răspuns:

Poate fi din cauza:
1.Toba înfundată
2.Filtrul de aer îmbâxit cu praf
3. Benzina de calitate proastă.
4.Bobina de inducție
5.Nu alimentează
6.Nu ai dat drumul la șurubul de aerisire 2.5 ture

| Belu_Narcis_Rusalin_1995 explică (pentru CalculatorASU):

Inainte sa il dau jos a pornit benzina ii vine pentru ca imi uda bujia si imi da scanteie.

| CalculatorASU a răspuns (pentru Belu_Narcis_Rusalin_1995):

Poate i s-a marit debitul de benzină sau ai simeringuri rele pe piston

| Belu_Narcis_Rusalin_1995 explică (pentru CalculatorASU):

Dar inainte a pornit ai cumva un Facebook sau un nr de tel sa te pot contacat?

| Belu_Narcis_Rusalin_1995 explică (pentru CalculatorASU):

Lasa ca am rezolvat am pus un carburator mai mare de in diametru si cand am dat la pedala s-a auzit o pocnitura si dupa a pornit si i.am pus carburatorul original si acum merge mersi oricum!

| CalculatorASU a răspuns (pentru Belu_Narcis_Rusalin_1995):

Evaluează ca cel mai bun te rog.