| Valentin_Nichifor_1987 a întrebat:

Am si eu o problema cu un vectra b 1.8 an 2001. Daca ii scoteam bornele inainte, imi cerea codul cand le puneam la loc. Acum scot bornele o las si o zi intreaga fara ele dar casetofonul nu imi mai cere codul. Functioneaza fara sa imi mai ceara codul. Nu cred ca este normal.

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Masina merge perfect? Daca da nu inteleg de ce te deranjeaza, mie mereu imi cere codul dupa ce scot bornele bateriei si trebuie sa-l caut si ma enerveaza, parerea mea, daca totul functioneaza perfect, nu vad care-i problema, incearca totusi sa scoti casetofonul si sa-l montezi la loc, vezi daca iti cere coul atunci.

| Valentin_Nichifor_1987 explică (pentru RB26DETT):

Nu ar fi o problema dar ma gandesc sa nu fie ceva in scurt sau nu stiu vre.o defectiune electrica...

| RB26DETT a răspuns (pentru Valentin_Nichifor_1987):

S-a stricat ceva si de aceea nu-ti mai cere codul, posibila si varianta asta, eu la masina mea trebuia sa pun contactul pe treapta a 2-a sa porneasca si casetofonul dar daca dupa ce pornea il lasam pe treapta 1 inca mergea, acum ceva vreme a inceput sa mearga doar punand contactul pe treapta 1, la masinile vechi se mai strica unele lucruri si din cate se pare si in favoarea noastra...