| Erpel a întrebat:

Salut, am o problema: cand deschid telefonul cere codul pin, care e 0000. Il introduc si pot folosi telefonul normal. Cum pot face sa nu mai ceara codul la pornire? Precizez ca telefonul are Android 4.2.2.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Intri în Meniu → Setări → Securitate → Setări cartelă SIM → debifezi opţiunea "blochează SIM" → OK, confirmi codul pin ( actual ) şi ai scăpat de această problemă.

Toate cele bune.

| Relondo a răspuns:

Salut,pasii sunt urmatorii:Meniu-Settings-Security-Setup Sim card lock, debifezi Lock SIM card(o sa iti ceara pinul actual)dai Ok si gata

| DanielSimion9999 a răspuns:

Nu are cum...mereu iti va cere codul pin...dar oricum e greu sa scrii 4 cifre? rolling on the floor