| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

Am un alfa romeo 156 sportwagon 1.9 jtd si astazi am scod casetofonul afara si am scos mufele din el, cand sa il pun la loc l-am indesat mai tare si nu mai porneste, am incercat si cu altele dar nimic, firele sunt intacte tot in regula, am schimbat si siguranta. Oare ce sa fie?

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

In cele doua mufe, ai printre altele doua culori, rosu si galbe. Pe firul rosu trebuie sa.ti vina alimentare fara contact. Pe cel galben, cand pui contactul. In spatele aparatului trebuie sa ai o alta siguranta fata de sigurantele masinii. Verifica alimentarile si masa., firul negru.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masoara tensiunea din mufa de alimentare.