| GavrilaAlex93 a întrebat:

am un golf 6 2013, am sesizat astazi ca martorul in spirala pentru bujia incandescenta se aprinde intermitent cand vreau sa pornesc motorul ( nu tot timpul ) si cand vreau sa pornesc imi da in gol. Mentionez ca problema aceasta a aparut cand am sesizat ca si portbagajul nu se mai inchide deloc ( clema nu mai agata ) nu stiu daca are neaparat o legatura dar am vrut sa aud o parere si de la voi. Ori se aprinde din cauza erorii mecanismului de la portbagaj ori am obtinut 2 probleme diferite.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Becul spirata se aprinde pentru multe probleme.
Cand clipeste, poate fi o problema la injectoare, poate fi o problema la instalatia de stop pe frana, sau altele.
Daca faci o diagnoza, afli care e problema.
Portbagajul nu cred ca are legatura.

| GavrilaAlex93 explică:

P.s de asemenea cand apas pe butonul ce deschide portbagajul scoatr un sunet de mecanism care da in gol.