| Manea_Razvan_1999_rWCu a întrebat:

Buna ziua anul viitor implinesc 18 ani si vreau sa imi iau o masina. Am pus ochii pe modelul ford focus mk1 (pot sa platesc pe o masina cu tot cu inmatriculare maxim 1600 euro) si am gasit pe mai multe site-uri la acest pret mai multe masini care erau pe benzina(numai pe benzina imi iau) si erau si ingrijite singura chestie este ca trebuie sa o inmatriculez iar taxa e vreo 160, max 200 de euro. Intrebarea mea este ce ziceti renteaza sa imi iau o astfel de masina? A da si cam ce senzori si dotari are?( are senzor de centura?, esp?, etc.) Si cam cat de buna e masina?( am auzit ca tabla e destul de proasta dar la motor sta bine)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum arata masina, poate fi bine intretinuta si cativa ani sa iti mai faci treaba cu ea sau poate fi o rabla praf. Asta ai sa afli tu cand ai sa o vezi nu avem noi de unde sti starea ei.

Legata de dotari... ai sa vezi si asta in functie de versiune masinii.

| Manea_Razvan_1999_rWCu explică (pentru suntserios):

Multumesc m-ai lamurit bustean!