| Larissa701b a întrebat:

Bună ziua,

Ce se poate întâmpla daca cobori o pantă cu fața, mașina fiind cuplată în marșarier? Ce daune se pot produce?

Mulțumesc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se poate intampla ca nu poti cobori panta in asemenea situatie.
Sa nu spui ca ai permis că nu te cred.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cum ai face tu asta?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se opreste motorul, si eventual se da peste cap.
Dar pe scurt: nu poti merge cu fata in marsarier. Masina se va opri/strica.

| siriusblack98 a răspuns:

Ehm...intrebarea nu prea ofera detaliile necesare. Vorbim de o masina pornita sau una oprita? Cat timp e pornita si e cuplata in marsarier, atata timp cat nu actionezi deloc pedalele ori nu le actionezi in ordinea corecta, o sa iti moara motorul si atat. Daca e oprita si cuplata din viteza ( nu conteaza daca e treapta 1, 2, 3, 4, 5,6 sau marsarier ) masina nu se v-a misca de pe loc sau in cel mai rau caz posibil o sa se miste foarte putin si incet.

| KovacsB a răspuns:

Troll.