| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
În zona în care stau este o pantă împărțită în 2 străzi, eu trebuie sa urc pe una și să dau cu spatele în vale pentru a veni cu fața spre a 2 a, cum se procedeaza corect?
Am încercat ieri puțin dar scap masina la vale, cum trebuie acționate pedalele?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Incearca cu si cu frana de mana, daca nu le nimeresti din pedale.
Adica, in loc sa ridici piciorul de pe acceleratie si sa-l pui pe frana, incearca sa franezi de mana si picioarele sa le mentii pe ambreiaj si acceleratie, astfel incat sa nu-ti moara motorul.
In alta ordine, nu inteleg de ce nu cobori pe zero, ajutandu-te doar de frana de picior...

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"scap masina la vale, cum trebuie acționate pedalele?"

de curiozitate: ai permis?

| goguPatent a răspuns:

Ai sa inveti cand faci scoala de soferi, pana atunci nu mai condu pe drumurile publice ca nu e legal