| teodoradone a întrebat:

Bună ziua! De când m-am căsătorit nu mi-am schimbat permisul de conducere pentru ca nu am condus.Intre timp mi-am pierdut și vechiul permis de conducere. Acum unde ar trebui sa ajung ca să mi-l fac:la permise pierdute sau preschimbare permis? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La Politie, serviciul Permise auto (pierdute), anuantand acolo ca l-ai pierdut si ceri eliberarea unui permis nou, pe numele nou (dupa casatorie).
Vezi ca se cer o gramada de acte, atat in original cat si copii xeroxate, plus plata unor chitante.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e că și cum ar fi clădiri separate, explici situația și vad ei cum procedează.

| teodoradone explică (pentru suntserios):

Ideea este ca voiam sa îmi fac programare online pentru a nu mai sta la coada timp de 2 ore, de aceea am intrebat

| Sophieka a răspuns:

Completand-o pe Violeta... In tot acest timp, ti-ai pierdut si indemanarea si concentrarea la condus.

Daca reiei soferia, o vei relua precum un incepator.
Recomand sa conduci duminica si seara tarziu cand nu e flux, ca sa poti sa redobandesti capacitatile.

| teodoradone explică (pentru Sophieka):

Mulțumesc! dar este vorba de câteva luni în care nu am condus(am avut probleme in ultimele luni de sarcina).nu se pune problema de a mi pierde îndemânarea.inainte am condus timp de 4 ani.acum am nevoie de permis pentru ca a apărut un bebe între timp.

| Sophieka a răspuns (pentru teodoradone):

Nu mai e la fel dupa o perioada de intrerupere. Sa te pui in prima faza sa conduci sambata sau duminica cand e liniste in trafic.
O viata frumoasa alaturi de bebe si familie si Sanatate Deplina!