| McKayzor a întrebat:

De curand mi-am luat permisul auto si as dori sa-mi achizitionez o masina. Bugetul alocat pentru asta ar fi 2000 de euro (cu inmatriculare, asigurare etc).

Intrebarea vine, ce mi-ati recomanda in bugetul asta? Nu vreau sute de cai putere, dar nu vreau sa fie nici lenesa. Consumul sa nu fie foarte mare si intretinerea si fiabilitatea sa fie destul de buna si de preferat sa nu fie foarte veche.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Nu vrei sa te complici cu masini din Bulgaria. Nu stiu ce gasesti la banii astia, dar mai bine faci altceva. Intri frumos pe Autovit si alte site-uri cu anunturi auto si alegi in functie de pret. Apoi intri si calculezi (greatuit) taxa de timbru si RCA-url pentru fiecare. Uite site-uri utile:
http://www.rca-ieftin-online.ro/rca-ieftin.php

http://static.anaf.ro/......_2013.html

Site-ul de RCA-uri este de incredere, brokerul livreaza gratuit - poti folosi calculatoarele ori de cate ori vrei, iti recomand sa le deschizi de main multe ori in browser, in ferestre diferite. Asa nu uiti care e cea mai buna alegere, in functie de masina si buget. Bafta mare!

8 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Corsa,Focus,Polo,Golf,Ibiza toate benzzianre

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Tinere, in banii astia mai mult de un Daewoo Matiz nu ai cum sa gasesti (dar il iei inmatriculat post 2007, deci relativ ok, nu cumperi o rabla veche de 10 ani)

| Marius-dan_Lese_1988 a răspuns:

Eu as opta pentru opel corsa de prin 2000-2002, motor mic fiabil, mic intretinerea ieftina

| N3r01 a răspuns:

Oho frate ce nu faci cu 2000 de eurolaughing ori intri pe ocazii ori mai faci rost de inca ceva bani si tu duci frumos in Bulgaria si iti aduci un bmw laughing am un prieten care a dat 500 de euro pe un bmw 325 seria 3 sau bine acum daca nu vrei asa cel mai ieftin un matiz sau un tico

| suntserios a răspuns (pentru N3r01):

Trebuia sa fie unul care sa recomande unui incepator un bmw de 20 ani cu numere de Bulgaria

| N3r01 a răspuns (pentru suntserios):

laughingrolling on the floor ai frate ca am ras pe cinste de raspunsu tau. omu a spus ca vrea masina nu ca vrea bmw laughing eu doar i-am recomandat o masina... daca tu conduci o dacie 1310 si esti invidios pe om ca are 2000 de euro si vrea masina nu trebuie sa te bagi tu repede sa spui ca gata m-am gasit eu sa ii recomand un bmw de acum 20 de ani, Mai intai intereseaza-te de anul de fabricatie si pe urma comenteaza si daca are numar de Bulgaria stai lin ca stiu multa lume cu numar de Bulgaria si nu ii mai opreste politia, alta data pune un raspuns care sa ajute pe cineva

| suntserios a răspuns (pentru N3r01):

Nu poti fi invidios pe o masina care costa 2000E.
Cu 2000E iti iei o masina sa iti indeplinesti nevoile nu sa te dai mare.

Chia nu vreau sa ma interesez de anul de fabricatie, dar un BMW pe care il iei cu 2000E, sau mai bine cu 500 ca prietenul tau nu poate fi dacat un cazan pe roti.

Si ma doar fix in pix ca il opreste politia pe el, in schimb ma doare ca poate intr-o zi unu ca tine, cu un BMW intra in mine si apoi imi platesc masina din banii mei, ca vorba aia, pup eu asigurare de la masina din Bulgaria cand oi ajunge pe Luna.

Plus sa nu mai zic ca omul e incepator, fara pic de experienta, si numai masina cu propulsie nu are el nevoie.

| N3r01 a răspuns (pentru suntserios):

Da ma laughing ca daca tu iti iei un "cazan pe roti" il tii asalaughing)))))