| POPAlexG a întrebat:

Detin un ford fiesta din 1998, 66KW si 90 de cp si as vrea sa mai cumpar unul exact la fel pentru piese, dar problema e ca eu caut de 1 luna pe toate siteurile posibile si nu gasesc cu motor la fel, sunt 1.2 si 1.3 si cu 75 cp dar cu 1.4 si 90cp nu am gasit niciunde. Stiti voi cam pe unde as putea gasi, e vreun model mai special sau ce?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nici cu volan pe dreapta nu se gasesc? Mergi la un parc mare de dezmembrari si intreaba de acest model si cred ca ei te vor lamuri daca se gaseste sau nu si care este motivul pentru care cred ei ca nu se gasesc pe piata aceste masini.
Dar nu se gasesc repere aftermarket pentru aceasta masina sau cum?
eu am gasit aceste rezultate si nu am cautat 1 luna :
https://www.mobile.de/......,cnd:used! new

ps: in afara de internele motoruli care daca ai noroc gasesti o parte din ele aftermarket restul masinii este acelai lucru ca si caroserie pe toate variantele de motorizare adica ai aceeasi caroserie, interior etc

2 răspunsuri:
| SounndTPU a răspuns:

Mobile.de sigur gasesti

| POPAlexG explică (pentru Simpatic):

Caroserie da, si interior se gasesc la greu, mai greu la motor sa fie la fel aia zic., In fine Mersi de raspuns, O sa merg la dezmembrari dar ideea era sa gasesc masina intreaga sau macar tot motorul complet