| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Doresc sa aflu o informație inlegatura fisa auto pentru transport alternativ. Dacă te declara inapt la oftalmologie dar deții permis auto afectează la permis? Dar între timp mergi la specialist pentru consultație mai amănunțită.

Răspuns Câştigător
| anonim3248 a răspuns:

Nu te afectează la permis.

| DumitruIonut09 a răspuns (pentru anonim3248):

Iti multumesc frumos pentru lamurire...

| DumitruIonut09 a răspuns (pentru anonim3248):

Salut ai dacă rezolv problema pe care o am se poate face din nou fisa medicala?

| anonim3248 a răspuns (pentru DumitruIonut09):

Normal și faci altă fișă medicală.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca te afecteaza la permis, fiindca examenul oftalmologic este eliminatoriu.

Nu am inteles de ce ai premiat cel mai prost raspuns ....ca nu te ajuta cu nimic, dimpotriva, ti-a dat un sfat eronat.

| anonim3248 a răspuns (pentru Violleta2022):

El are treabă cu ARR pentru ce vrea el.

| anonim3248 a răspuns (pentru Violleta2022):

Uite ce îi trebuie lui
Avizul medical și psihologic al persoanei fizice titulare cu mențiunea "APT" (valabilitate 1 an) (în cazul PFA, II, IF ) (în copie)

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim3248):

Se pare ca nu ti-ai luat niciodata permis auto, daca nu ai idee ca testul oftalmologic este obligatoriu si eliminatoriu, odata ce acest baiat spune ca a fost declarat ianpt la examenul oftalmologic!

| anonim3248 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cel care a pus întrebarea vrea un act de la ARR

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim3248):

Probabil ca ai fost un instructor prost, daca nu cunsoti legea, care spune din totdeauna ca nu esti eligibil sa sustii un examen auto daca esti respins la controlul oftalmologic, fiindca este obligatoriu si eliminatoriu.

la punctul h, scrie asa:
"Avizul medical și psihologic al managerului de transport alternativ cu mențiunea "APT" (valabilitate 1 an) "

Asadar, examenul oftalomologic face parte din "avizul medical" care se obtine in urma completarii fisei medicale, cu toate analizele si testele medicale specificate acolo, unde trebuie sa fii considerat APT si eligibil.

| anonim3248 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nici măcar nu înțelegi ce vrea cel care a pus întrebarea.