| ALLLLeeeXXXx a întrebat:

În aceasta dimineata mi-am pornit masina (dacia logan 1.5 ) di cand sa o scot din curte nu mai mergea, nu trage absolut de loc, pot sa o accelerez la maxim, tot nu trage. Se aude un alt fel de zgomot acum și miroase ceva.
Știți cumva care e problema?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce zici tu acolo s-a dus ambreiajul cel mai probabil

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Greu de zis ce are, din simptomele explicate de cineva care nu se pricepe.
Cheama un mecanic sa o vada, nu-ti recomand sa o mai pornesti deloc, ca poti strica tot motorul, si 1.5 dci e al naibii de scump.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ambreiajul defect?