| andreipopa73 a întrebat:

Intrebarea se refera mai mult la contextul actual. Am cumparat o masina cu numere de Germania nu cu mult înainte de instituirea stării de urgență. As dori sa stiu daca in aceasta perioada pot merge la DRPCIV aferenta județului meu pentru a obține numerele rosii. Si mai apoi daca pot merge cu ea la RAR si sa o inmatriculez. Din ce am citit pe site-ul lor, se aplica suspendarea perioadei în care trebuie să fie reînnoite doar pentru documentele deja existente, dar am nevoie si de o a doua părere.

Răspuns Câştigător
| VictoRslsdsnvpied0sdjv a răspuns:

Momentan NU. Am un prieten care este in aceiasi siruatie.

5 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Eu am luat numerele definitive luni de dimineata.Ce ai asteptat atat? Cele rosii se dau pe loc.

| Simpatic a răspuns (pentru Digikey):

Ce-mi place ca voi o ardeti precum trupa parazitii "Trenul deraiaza, toata lumea e-n doliu, eu imi beau linistit cafeaua-n fotoliu", cu alte cuvinte mi se rupe de situatia de urgenta eu imi inmaticulez masina, nu, nu este pentru tine este asa un comic de situatie daca imi permiti!

| Wr3nch a răspuns (pentru Simpatic):

Eh, unii au ''probleme majore'' de rezolvatlaughing

| Digikey a răspuns (pentru Simpatic):

Oricum trec pe strada aia de doua ori pe zi pentru job si aveam programare ca doar asa mai merge. Daca era ceva ar fi putut ei sa zica sa nu ma mai duc.

| Simpatic a răspuns (pentru Digikey):

Ai dreptate