| catalingeorge17 a întrebat:

Am cumparat o masina adusa din Germania cu numere de tzoll. Si vreau sa ii scot pentru prima data numerele rosii. Am fiscalul de la cel care am cumparat-o pe c.v. Pentru a scoate numerele rosii trebuie sa pun si fiscalul meu sau il pot pune si dupa ce scot numerele rosii?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fiscalul este necesar doar la inmatricularea definitiva.
Dar, mai nou, contractactul de vanzare cumparare tine rol si de fiscal daca este stampilat corespunzator la primaria vanzatorului/cumparatorului.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Poti pune si fiscalul de la cel care ai cumparat-o. Data viitoare fi mai explicit, am citit de cateva ori intrebarea.

| catalingeorge17 explică (pentru Începătorul988):

Scuze ca nu m.am exprimat cum trebuie. Intrebarea mea este daca pot pune fiscalul meu dupa ce scot numerele rosii. Pentru ca il am pe a lui ala de unde am cumparat masina.
Pe mine ma interseaza daca pot sa scot maine numerele rosii fara sa pun fiscalul meu. Am doar fiscalul de la cel care am cumparat.o

| Începătorul988 a răspuns (pentru catalingeorge17):

Desigur ca poti!