| Ionutc3 a întrebat:

Ionut ma numesc! As vrea sa stiu daca puteti sa-mi spuneti ce are masina, cand bag cheia in contact nu se aprinde niciun martor in bord si cand dau a 3-a cheie nu porneste nici nu se aude electromotorul atunci cand invart, dar cand pun un fir de la panou de sigurante la contact si pun cheia se aprind martorii, si porneste fara nici-o problema! Dau funda

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Vezi ca daca ai baterie, aprinde luminile, vezi daca merge claxonul

| Ionutc3 explică (pentru DrGoogle):

Functioneaza tot cand o pornesc pe direct, adica cand pun un fir la panoul de sigurante si celalat capat la contact porneste dar, fara nu porneste!