| ClaudiuM1997 a întrebat:

m-am hotarat sa imi iau un renault megane 2 facelift si nu ma pot hotara intre 1.5 dci si 1.6 16v. ambele au cam aceeasi putere(+ - 5cp).mie personal imi place mai mult diesel sa conduc, mai ales la drum lung dar ce ii drept masina o folosesc cam 80% in oras.voi ce ziceti? fiabilitate si costuri mici de intretinere sau sa merg pe ce imi place?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Motorina iarna te lasa la greu. Ar trebui interzise vanzarea lor stiind ce vreme rea avem iarna pentru ca numa cheltuieli provoaca. Ca sa ai benzina trebuie si bani oricum

| ClaudiuM1997 explică (pentru mgtow):

Depinde de motor.eu momentan am un seat ibiza din 2000 cu sfantul motor 1.9 tdi ALH. Iarna la -15 cu baterie de benzinar si inca pornea la prima cheie.Are 312.000km.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu una, nu recomand diesel, nu-mi place, este prea puturos motorul!

Răspuns utilizator avertizat