| Eduard75 a întrebat:

Bună ziua, ma confrunt cu o problema, ieri am schimbat uleiul din grup(diferential) la bmw e90 320d m47 cu castrol Transmax Manual 75-90 doar ca ce e ciudat e ca scrie ulei de cutie viteze, după ce am făcut schimbul a început imediat ce am ieșit din service sa se audă un zgomot finuț de frecare din diferential. Ce ulei as putea pune in afara de cel original bmw și ce caracteristici ar trebui sa urmaresc pe ulei? Masina e an 2005

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

În diferențial si cutie sa se folosească uleiul original dedicat bmw si nu alt tip de ulei.

Răspuns utilizator avertizat