| ClaudiuM1997 a întrebat:

Ma gandesc sa imi iau o skoda fabia 2015 break 1.4 tdi. Asta o sa fie ca un upgrade la bora mea 2004 break 1.9 tdi. Fabia 2015 sta macar la fel de bine pe drum ca vechea mea masina? Sau sa ma orientez spre altceva?

1 răspuns:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Break-urile stau foarte bine pe drum din cauza aerodinamicii, la fel si hatchback-urile. Cat despre motor, mai gandeste-te. 1.4 pare micut pentru o caroserie de break, o sa regreti mult. Eu unul am un hatchback de 210cai, si totusi, mai simt uneori nevoia de 30/40.