| flavirus a întrebat:

Buna ziua TPU! As vrea sa imi da-ti niste sfaturi, ce carte imi recomandati sa citesc pentru scoala de soferi.Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie neaparat de o carte, ar trebui sa fie una in care sa fie prezentate si ultimele modificari la OUG 195/2002, rep. in 2006, aduse prin OUG nr.21/2014 si nu cred ca a aparut una asa de repede dupa modificari.
Iti recomand sa studiezi OUG 195/2002, Regulamentul de aplicare al acesteia si Ordinul MAI nr.268/2010, privind examinarea pentru obtinerea permisului. Pe toate le gasesti actualizate la zi pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro. Tot aici poti face si teste, dupa ce ai studiat legislatia.

1 răspuns:
| flavirus explică:

Nimic nimeni