| Mary19th a întrebat:

Bună ziua. Va deranjez și eu cu o întrebare și bănuiesc ca ma puteți ajuta cu un sfat. Am cumpărat recent o masina care are talonul mult prea deteriorat. Proprietarul are mașină înmatriculată și județul Argeș iar el are domiciliul în București. Bineînțeles în urma mutării acesta nu a preschimbat actele. Cum se poate rezolva aceasta problema pentru ca eu sa pot intra în posesia unui alt talon și a fiscalului pentru a înmatriculare mașină? Menționez ca acesta spune ca nu poate face nimic pana nu ajunge dosarul mașinii din Argeș la București. Va mulțumesc.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai cartea de identitate a masinii in original, contract de vanzare-cumparare vizat + fisa de inmatriculare vizate de la fostul proprietar, mergi asa cu talonul ala, si speri sa te primeasca la inmatriculare. Daca are seria vizibila, ar trebui sa te primeasca.
Daca nu ai nici celelalte acte, e strict problema ta, ca ai acceptat sa cumperi o masina care nu are actele in regula.