| luiza a întrebat:

voua tuturor! am o intrebare pentru cei care au masina cumparata in lising: ce ati facut dupa ce ati terminat de platit? unde trebuie sa merg sa o inscriu pe numele meu? aveti vreo idee cat ma costa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Mergi la sediul firmei de leasing ei iti scriu in talon la rubrica instrainat catre numele tau si iti vor da restul hartiilor care sunt la ei si dovada ca ai terminat de platit masina. Cu aceste hartii mergi la DRPCIV si acolo iti depui dosarul pentru transcrierea masinii. Dupa aceea trebuie sa iti faci o programare la RAR acolo vei avea cateva hartii de completat si dupa ce faci aceste hartii te intorci din nou la DRPCIV unde ti se va elibera talonul si noile numere de inmatriculare. Ca sa nu mai umbli asa de mult sunt firme care se ocupa de transcrierea de autovehicule. Sumele percepute sunt acceptabile si te scapa de atata alergatura. Oricum trebuie sa mergi la firma de leasing si la RAR.