| Kosolybrunethu a întrebat:

Bună ziua, vreau sa imi cumpăr un autoturism audi a6 din 2006- 2008 TDI 3000 dar nu stiu cat ar putea sa fie impozitul pe an, asigurare, verificare si consumul si daca sunt reusite.

6 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

22mil/impozitul. Asigurarea tot pe acolo. Consum 6/7 la mers frumos in exterior.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul peste 2000 lei, asigurarea in functie de varsta, trece lejer de 1500 lei daca ai sub 30 ani... consumul ce conteaza daca iti iei motor de 3.0? Pe cine intereseaza consumul nu isi ia motor de3.0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Având in vedere ca majoritatea mașinilor de genu, Audi A8 Audi A6 S class, Bmw seria 7 sunt diesel, fiind masini de peste 80.000€ noi, contează foarte mult consumul, de ce da nu conteze? Dacă nu ar conta toți ar cumpara benzina, respectiv 3.5+... Nu mai spune ca dacă vrei motor se 3.0 nu ar trebui sa te intereseze consumul...

| TPUser123 a răspuns:

Pai cam 2200 lei ar veni impozitul si nu sunt rele masinile, sunt destul de bune. Funda?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia care dau 80.000 euro pe o masina nu pun benzina cu picatura ca sa aiba ce manca dupa ce platesc rata la masina 15 ani. Cei care dau 80. 000pe o masina isi asuma costurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu înțelegi ce am vrut sa zic, pe oricine interesează consumul de asta își cumpara lumea diesel și nu benzina când e vorba de motor de 3000, chiar și cei care își permit sa dea 80000 pe masina