| eliza7943 a întrebat:

Bunaaa, cand este cel mai bine sa te apuci de scoala de soferi? Cu 3 luni inainte sau dupa ce faci 18 ani?
Multumesc.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand vrei.

| eliza7943 explică (pentru darrio2007):

Esti foarte inteligent, apreciez?

| darrio2007 a răspuns (pentru eliza7943):

Mersi! Pentru copii ca voi nu este greu de dat un raspuns.

| eliza7943 explică (pentru darrio2007):

Pai tu nu ai fost capabil sa raspunzi la intrebarea pe care am pus o.
Pot sa mai zic ceva?

| darrio2007 a răspuns (pentru eliza7943):

Ti-am raspuns clar. Cand vrei.
Si cu o adaugare, cand crezi ca esti pregatită pentru a te apuca de ea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 18 ani ca sa nu faci pauza prea mare intre cursuri si examene

| corbulalbrosu a răspuns:

Foarte multi tineri incep scoala de conducere auto, cu 3 luni inainte de ziua lor de nastere pentru ca permisul auto obtinut sa reprezinte un ''cadou'' minunat pentru serbarea majoratului. Fiindca vei implini cei 18 ani la sfarsitul lunii Aprilie, este indicat ca scoala de conducere sa fie inceputa dupa data de 1 Februarie 2020. Succes!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oricand. Unii se tem sa faca scoala iarna, eu am facut-o atunci, si a fost misto. Oricum circuli cu 30-60km/h, nu e periculos, plus ca e bine sa inveti cand e mai greu, ca sa te descurci singura dupa ce vei lua permisul.