| CRISTINAMIA a întrebat:

Bunăăă! Urmează să am traseul și am emoții super mari, îmi e și un pic frică deoarece nu aș vrea să pic. În general când am emoții mari nu reușesc să mă controlez (în sensul că tremur și parcă uit tot) Ce sfaturi îmi dați?

Răspuns Câştigător
| weloveit a răspuns:

Sa te duci la farmacie sa ti iei un calmant, dar asta inainte cu o zi. Ce ti propun eu este ca la ultima sedinta de condus cu instructorul, sa vb cu el sa se comporte exact ca politistul, sa te lase sa conduci iar la sfarsit sa ti zica ce ai gresit si sa reparati din greseli. Cel mai bine la examen sa nu te panichezi si sa vorbesti cu politistul, n ai idee cat de tare apreciaza. De ex te pune sa faci dreapta intr o intersectie, tu spui o sa fac dreapta imediat, dar mai intai ma asigur. Eu asa am facut iar la sfarsit mi-a zis ca apreciaza foarte tare ca am fost deschisa si a facut si glume. Mult succes. :*

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Oricine are emotii la traseu, nu exista cineva stapan 100% pe el si fara temeri.
Nu e asta o problema, problema e atunci cand ai emotile alea puternice care te "paralizeaza"
Eu cand am dat traseul nu am baut cafea in ziua respectiva si a fost totul ok.
Emoti au fost pana sa ma urc in masina.
Vad ca ti-a recomandat cineva calmante...
Ai grija ce ei, unele iti fac mai mult rau decat bine.
Iti scad reflexele si puterea de concentrare, te linistesc exagerat.
Succes!

| weloveit a răspuns (pentru ROB3RT89):

Scrie clar si limpede, cu o zi inainte. Si majoritatea sunt pe baza de extracte naturale tongue