| Vwpolopolo a întrebat:

BunaTPU,am o intrebare daca pun arcuri sport cu pe telescoapele stok de pe masina, reusesc sa o trantesc la pamant putin, am si telescoape sport reglabile dar unul este dus de pe spate (sunt secand) si nu gasesc sa iau doar unul la fel sa le pun pe cele sport si m-am gandit daca folosesc doar arcurile sport coboara masina mai la pamant? Ms

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

O sa ai mai multa stabilitate daca o cobori, dar o sa simti foarte tare gropile...

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Faci drifturi, sau care i motivul? Chiar iti place sa mergi cu o masina care are suspensia asemanatoare cu suspensia unei carute?

| Vwpolopolo explică (pentru ombladon):

Nu,nu fac drifturi doar ca am o problema la masina am un vw polo din 97 si cand am cumparat-o nu am inspectato (find prima mea masina ) mam grabit sa imi iau masina si dupa vreo 2 luni mi s-a rupt oala din spate de la telescop partea stanga si cine mia sudato nu a sudato drept, iar daca incarc masina pe partea stanga sta mai lasata si de exemplu in curbe se simte ca nu sta dreapta masina pe drum si de aia m-am gandit sa o mai cobor putin sa am stabilitate mai buna pe drum.Ms pentru raspunsuri.

| ombladon a răspuns (pentru Vwpolopolo):

O sa ai mai multa stabilitate daca o cobori, dar o sa simti foarte tare gropile...

| OldSoul a răspuns:

De coborat sigur coboara... dar nu stiu ce si cum va mai amortiza suspensia...