| Ramo137 a întrebat:

Buton valet alarma auto
am nevoie urgent de ajutor
am achiziționat o mașină ford focus berlina 2006
are alarma
si cumva s-a blocat...ma refer ca: NU MAI PORNESTE MASINA de la alarma.
nu gasesc ajutor pe google...
cineva care ar stii in Bucuresti?
ce pot face sunt si cu proprietarul de fata încercând sa o pornim...

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La Ford exista un bec rosu de la imobilizator, care sta aprins sau clipeste alert atunci cand nu citeste bine cheia. Vezi daca se stinge la punerea contactului.
Daca alarma este aftermarket, ar putea avea undeva un locas pentru dezactivarea ei, cu un chip pe care ar trebui sa il ai la chei.
Daca exista o a doua cheie a masinii, incearca si cu aia. S-ar putea sa fie o problema cu recunoasterea primei chei.

| Ramo137 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am rezolvat am dezactivat alarma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate borna de la baterie, poate asa se reseteaza alarma.

| NisipLaMare a răspuns:

Blocheaza masina din cheie deblocheaz-o.
Verifica sigurantele din masina.

La unele masini Ar trebuii sa fie o cheie de urgenta in torpedou pe undeva dar trebuie sa ai cheia originala.
Bafta

| NisipLaMare a răspuns:

Sper ca nu va țineți de prostioare.