| mihaicelsfant a întrebat:

Cam cat ar coasta sa desfunde turbo la o masina? Masina normala 2000cm 90-110 cai

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De fapt turbina nu se infundă ci o supapă numită EGR. Vezi aici cum stă treaba cu ea.
https://automotive-am.com/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-egr/

-- sărbători frumoase --
(cu turbina funcțională)

| mihaicelsfant explică (pentru sierra1):

Multumesc pentru site
scuze dar nu cred in,,-- sărbători frumoase --,, laughing

| HadesSs a răspuns:

Poti sa incerci singur poate ai sanse, iesi la drum lung cu ea si o turezi in 4000-4500 pe fiecare treapta.

| mihaicelsfant explică (pentru HadesSs):

Dar i so mai desfundat si dupa iar i sa infundatlaughing o Mers cu turbo 300 km turata calumea si cand o oprit motoru i sa infundat iar