| alexutz2 a întrebat:

Sall! Cn imi zice si mie daca ati alege o masina turbo sau o masina normala?

Răspuns Câştigător
| razvan101 a răspuns:

Normala. la ce-ti trebuie Turbo pe drumurile noastre?hee hee

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Masina turbo inseamna cu turbina mai copiilor si normal ca una cu turbo are consum mai mic, are forta mai mare, are cuplu mai bun. Nu vad de ce ai cumpara o masina fara turbo decat daca o folosesti la curse si pe circuit fiindca supoarta foarte mult tuning si pot fi supraalimentate si supraturate motoarele ca sa le pregatesti de circuit. Pentru strada una turbo evident mai ales daca este diesel!

| Bacemi a răspuns:

Mai degraba una normala. Doar nu aleg o masina pentru a participa la Nascar. Mi s-ar parea mai in regula o masina spre sport, cu look aerodinamic si un pic de forta. Dar nu ceva exagerat.

Pe mine ma pasioneaza mai mult masinile de epoca. As alege asa ceva si as monta un motor ceva mai puternic daca mi-as permite. Mai degraba sa decat inca o masina cum au toti in ziua de azi. Nu am nimic de demonstrat. Insa pot sa arat ca am gusturi bune si in aceasta privinta.

| Cippy a răspuns:

Masina turbo este mai rapida happy si cu mult mai multe avantaje happy, dar si masina normala poate fi folosite precum cea turbo daca ii montezi un sistem Nos... doar daca nu esti in Europa... pentru ca e ilegal happy. Bafta tongue

| AnaMARIA12344 a răspuns:

Masina turbo (Koenigsegg CCX, Saleen S7 Twin Turbo, Bugatti Veyron 16.4)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! As alege o masina normala. happy

| OmulSec a răspuns:

Buna, depinde ce vrei sa faci cu ea, daca o folosesti doar la drum, de mers la servici sau lucruri de genu, alege masina normala. Insa daca vrei sa te dai bine pe langa prieteni i-a masina turbo desii... nu cred ca e un lucru prea important, depinde ce vrei sa faci cu ea.

| Andrei_8981 a răspuns:

Normala