| AlexandruAdy a întrebat:

Păreri despre Skoda Octavia scout 2008 preț sub 4000€ motor 2000cm² Tdi 140?
Merită mașina asta,cum stă cu consumul, este spațioasă, ceva detalii?
Fundă!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Iti raspund si la intrebarea cu consumul, direct cat da producatorul deci ele vor fi putin mai mari dar nu exagerat:
Consumul de combustibil - mixt : 6.4 l/100 km
prietene las-o mai moale cu aroganta cumperi o tigaie nu un bentley nouwinking

ps: am avut skoda octavia 1 cand a aparut in perioada cand unii nu aveau nici telefon fix, aia era perioada anii 2000 laughing deci nu arunc cu vorbe din avion
scout este o varianta ceva mai buna, mai perforormanta dar cum am zis dupa 13 ani conteaza cine a detinut-o si cum!

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu cat e mai ieftina cu cat e mai prost intretinuta, km multi reali si asa mai departe, nu stiu skodele astea ce pret au real poate 4000 e pretul corect, nu am stat sa caut.
dar la ce sa te astepti e o masina din 2008 ce are 13 ani vechime.
la masinile sh e o loterie daca masina a fost bine intretinuta e ok daca nu sigur vor pica multe la ea.
Cat despre spatiu fiind varianta scout da pare spatioasa
consumul hmm ce consum poate avea o masina diesel de motor 2000 cm3, mult mai mic decat unul de 2000 turbo-benzina happy nu stiu toti intreaba la diesel de consum si mi se pare de cacao atata timp cat nu vb de un V8 de 4000 bi-turbo
din cate stiu varianta asta scout are 4x4 si asta e foarte bine

| AlexandruAdy explică (pentru Simpatic):

Da cat de aiurea ar fi întrebarea asta de consum nu zice nimeni, fiți oleacă și voi transparenți, nu e destul, bă are motor de 2000 cat de mult poate sa consume, păi asta mă interesează, cifre nu cuvinte aruncate din avion
Am vrut un răspuns de la un proprietar sau fost proprietar
Mersi

| AlexandruAdy explică (pentru Simpatic):

Da mă gândeam că e ceva mai big consumul, asta e un consum foarte ok, ținând cont că e o mașină 4x4 și ceva mai grea, oricum cu un soft de la 140 la 170 cai chiar ar fi tare
Mersi de detalii

| Simpatic a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Daca motorul a fost bine intretinut si are toti caii atunci chiar te poti duce in 180 CP cu stage 1, am vazut un configurator al unui tuner popular din Romania. Cu 180 CP si 4x4 skoda scout e mai stabila decat varianta RS diesel 2000 cm3 184 cp care nu are 4x4.

| AlexandruAdy explică (pentru Simpatic):

Mersii,e fain când și oleacă de cal sub capotăhee hee

| Simpatic a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Iti raspund si la intrebarea cu consumul, direct cat da producatorul deci ele vor fi putin mai mari dar nu exagerat:
Consumul de combustibil - mixt : 6.4 l/100 km
prietene las-o mai moale cu aroganta cumperi o tigaie nu un bentley nouwinking

ps: am avut skoda octavia 1 cand a aparut in perioada cand unii nu aveau nici telefon fix, aia era perioada anii 2000 laughing deci nu arunc cu vorbe din avion
scout este o varianta ceva mai buna, mai perforormanta dar cum am zis dupa 13 ani conteaza cine a detinut-o si cum!

| Adrian5575 a răspuns:

Au probleme cu pompa de ulei si cu tachetii hidraulici care se sparg. Am intalnit multe.