| Feyenooord666666 a întrebat:

Cam cat consuma un bmw 316i 2002, 1.8 benzina? dau funda.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de capacitatea cilindrica a masinii, de cat este de veche masina si de cat este de folosita (aici ma refer la cati km are la bord).

| Feyenooord666666 explică (pentru Violleta2022):

Nu e masina mea, am condus-o cateva zile dar nu mi se pare ca ea consuma mult. Adica e intretinuta. Are 253.000 la bord.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

La 253 mii de km la bord, este foarte mult pentru o masina, deja este obosita si consumul se ridica din cauza uzurii masinii.
Prin oras poate sa ajunga sa consume si 12 litri de benzina, dar extrem de important este stilul tau de condus care "arde" dbenzina, daca ai un stil sportiv, cu multe accelerari si schimbari de viteza, atunci, se consuma foarte multa benzina, la drum intins si la schimbari minime de viteza, consumul este mai redus.

| Feyenooord666666 explică (pentru Violleta2022):

Stiu stiu, nu-s genul sa conduc sportiv. Acuma depinde mult de piciorul drept si si de intrerinerea masinii.winking

9 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

13-15 in oras

| GabyBitzu2197 a răspuns:

Consuma 9.9 litri in oras, 5.5 litri extra-urban si consum mediu 7.1l/100 km!

| suntserios a răspuns (pentru GabyBitzu2197):

Si daca e 9.8 in oras?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GabyBitzu2197):

Ai uitat sa spui ca sunt consumurile date de fabricant, cele date de uzura si proasta intretinere nu le stie nimeni. Se face proba de consum la cumparare.

| Devils014 a răspuns:

Medie 12%!

| StefanTheUnit a răspuns:

Uite aici un test drive detaliat. http://www.qqc.co/4scB