| costy335 a întrebat:

Salut TPU! Am o întrebare legata de masini.
A mai avut cineva sau are, un BMW 316i e90 facelift de 1.6 benzina 122cp? Vreau sa imi iau unul pentru oras si as vrea sa stiu cat consuma in oras si in medie, cat de fiabil este si daca trage cat de cat, imi place mult modelul si stiu ca se conduce bine, si alte detalii sunt bine venite. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

In oraș, funcție de "talpa" ta, ia undeva intre 9 și 12

| costy335 explică (pentru sierra1):

Ai avut unul? Cam acelasi consum il are si un 318i nu? asa cred ca mai bine as merge pe un 318i 143 cp

| sierra1 a răspuns (pentru costy335):

In oraș, tot pe acolo ieși. Deci nu faci nici o altă afacere dar... 318 "suna" mai bine

| VoidEternal a răspuns (pentru costy335):

10 mediu. Nu recomand. Motoare complicate, tot timpul pierd sau papa ulei. Sistemul valvetronic fragil și greu de reparat.